0 love-it

Fresh coffee is good!

Coffeetopia bir Şerif Başaran markasıdır.

Şerif Başaran’ın Avustralya Sydney’de cafe işletmecisi olmasıyla başlayan kahve hikayesi zamanla aldığı eğitimler sonrasında kahve eğitmenliğine doğru evrilmiş; 2008 yılında ise SCA (Specialty Coffee Association) tarafından düzenlenen bir organizasyonda ”En İyi Kahve Eğitmeni” ödülünü almasıyla taçlanmıştır. Kendisi halen uluslararası kahve yarışmalarında jüri olarak görevlendirilmekte olup Türkiye’de de kahve eğitimlerine devam etmektedir. Bugüne kadar 2200’den fazla baristaya eğitim veren Şerif Başaran aynı zamanda cafelere de kahve danışmanlığı vermektedir. 

Türkiye’de nitelikli kahve konusundaki eksiklikleri fark ederek bu alandaki tecrübelerini kahve sektörüne aktarmaya karar veren Şerif Başaran’ın öncülüğünde 2011 senesinde “Sheriff’s Coffee Factory” (Kahve Fabrikası) kurulmuştur. 

Yurt içi ve yurt dışında uzun seneler içerisinde nitelikli kahve alanında edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmak istedik.

Kahve Fabrikası Kahve Kavurma Merkezi’nde Şerif Başaran tarafından bizzat araştırılarak bulunan en özel nitelikli kahve çekirdekleri, çiftliğinden yeşil halde temin edilerek bunların her biri için ayrı ayrı kavurma profili oluşturuluyor. Böylelikle farklı ülkelerde, farklı rakımlarda, farklı toprak yapısı ve iklim koşullarında yetişen kahve çekirdeklerinin karakteristik yapısını en iyi yansıtacak ve birbirinden güzel tatları ortaya çıkaracak kavurma reçeteleri belirleniyor. İyi kahveye giden yolda elinizdeki çekirdek ne kadar yüksek potansiyelli olursa olsun, onu doğru öğütüm sonrası uygun makine veya demleme yöntemi ile demleyip misafirinize sunamayınca bu çarkın en önemli dişlilerinden biri eksik kalıyor. Kahvenin çiftlikten fincanınıza kadar uzanan bu uzun yolculuğunun her aşamasını kontrol edebilmek ve onu size en güzel şekilde sunabilmek için çıktığımız bu yolda Kahve Fabrikası’ndan Coffeetopia markamız doğdu. 2014 yılında Eminönü’nde 3. Nesil Kahve Dükkanı konsepti ile ilk Coffeetopia şubemizi açtık. Daha sonra yurt içi ve yurtdışında açtığımız yeni şubeler ile Coffeetopia büyük bir aileye dönüştü.

Tüm Coffeetopia şubelerimizde donanımlı, pratik ve şık tasarımlı espresso makineleri kullanıyoruz. Espresso bazlı kahve makinelerine ek olarak filtre kahve makinelerimiz de mevcut. 3. nesil kahve demleme yöntemlerinden V60, chemex, aeropress‘i sıklıkla kullanıyor, özellikle de yaz aylarında hazırlanması 15-18 saat süren “cold brew” kahveleri özel tasarım şişelerimizde muhafaza ediyoruz.

Taze kavrulmuş nitelikli kahveyi demlemeden önce yine taze olarak öğütüyor, tecrübeli ve eğitimli baristalarımız; işini canla başla ve güler yüzle yapan servis personelimiz sayesinde onu size en doğru şekilde sunmak için çaba sarf ediyoruz.

İyi kahveye ulaşmak için gerekli olan;

  • Nitelikli kahve çerkideği
  • Özenli kavurum
  • Eğitimli barista
  • Kaliteli kahve makinesi, barista ekipman ve aksesuarları
  • Güler yüzlü hizmet anlayışı ile çalışan servis elemanı
  • Kahve tutkusu parametrelerini sağlayarak sizlere en iyi şekilde hizmet etmeyi hedefliyoruz.

Kahve bizim hayatımız, “Taze kahve iyidir!” sloganımız.

Kahveye bekleriz.

Sitemizden vereceğiniz 200₺ ve üzeri tüm siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!